×

Dominik Orzechowski

Ortopeda

Dominik Orzechowski jest specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Obecnie pracuje jako starszy asystent w Oddziale Urazowo-Ortopedycznym szpitala MSWiA we Wrocławiu, którego głównym profilem działalności są endoprotezoplastyki stawów kolanowych i biodrowych.
Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Doświadczenie praktyczne i teoretyczne zdobywał podczas pracy na Oddziale Urazowo – Ortopedycznym Szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.

Swoją wiedzę poszerza uczestnicząc w kursach i szkoleniach organizowanych przez ośrodki o najwyższym stopniu referencyjności na terenie całego kraju i za granicą.
Główny obszar jego zainteresowań to chirurgia ortopedyczna kończyny dolnej – ze stawem biodrowym włącznie, chirurgia urazowa narządu ruchu – kończyna górna i dolna.

Jako jeden z nielicznych ortopedów z Dolnego Śląska stosuję z powodzeniem innowacyjną metodę korekcji koślawości stępu (stopa płasko-koślawa), z użyciem implantu HyProCure, łącząc ją również z innymi procedurami w złożonych deformacjach stopy.
Jest posiadaczem certyfikatu ukończenia kursu badania USG stawów biodrowych metodą Grafa. Umiejętności doskonalił w trakcie stażu z zakresu ortopedii dziecięcej w Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza – Radeckiego we Wrocławiu, wykonując badania przesiewowe USG stawów biodrowych u noworodków w latach 2015-2016. Wiedzę z zakresu ortopedii dziecięcej poszerzał również podczas stażu w Szpitalu CMKP im. Adama Grucy w Otwocku – ośrodku o najwyższym stopniu referencyjności w kraju.