×

Konrad Gorzelnik

Neurolog

Dr nauk medycznych Konrad Gorzelnik jest specjalistą chorób układu nerwowego.
W jego codziennej praktyce zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorych z najbardziej złożonymi problemami neurologicznymi.

Ta dziedzina medycyny była jego pasją od początku studiów, gdyż od zawsze intrygowały go tajemnice działania ludzkiego mózgu i układu nerwowego.
Jego praca w Klinice Neurologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu pozwoliła mu nabrać dużego doświadczenia i umiejętności. W roku 2017 obronił tytuł doktora nauk medycznych z dziedziny neurologii. Tematem jego pracy doktorskiej była „Analiza czasów reakcji ruchów gałek ocznych” natomiast promotorem pracy był prof. Sławomir Budrewicz – aktualny kierownik Kliniki Neurologii we Wrocławiu.
W późniejszych latach dr Gorzelnik skupił się na pracy z pacjentami, znajdując największą przyjemność w diagnozowaniu i leczeniu wszelkich zaburzeń neurologicznych takich jak:
• bóle oraz zawroty głowy, w szczególności migreny,
• padaczka- szczególnie trudniejsze przypadki, gdzie mimo prób leczenia nie udało się opanować napadów,
• powikłania po przebytym zachorowaniu na COVID takich jak zaburzenia węchu lub zaburzenia pamięci i myślenia. Ta wciąż jeszcze nie w pełni poznana choroba okazuje się stawiać przed lekarzami liczne wyzwania. Na szczęście, w przypadku wymienionych powyżej przypadłości udaje się często uzyskać poprawę.
• bóle różnego pochodzenia, również nerwobóle oraz bóle spowodowane chorobami onkologicznymi- jest również uczestnikiem prowadzonych przez Uniwersytet Jagielloński studiów podyplomowych pt. „Medycyna bólu” prowadzonych pod patronatem Polskiego Towarzystwa Badania Bólu. W swojej praktyce leczy ciężkie przypadki bólowe za pomocą odpowiedniej kombinacji leków.
• bóle spowodowane endometriozą.
Planowany czas konsultacji to zazwyczaj 30 minut.
W swojej pracy stara się działać wielokierunkowo, współpracując z licznymi specjalistami, w tym bardzo często z fizjoterapeutami.