Artroskopia stawu skokowego i rekonstrukcja ATFL

Skręcenie stawu skokowego jest jednym z najczęstszych urazów z jakimi spotykamy się w gabinetach ortopedycznych. W zależności od siły i mechanizmu urazu może dojść do wielu nieprawidłowości.

Należą do nich m.in.:

– złamania,
– uszkodzenia więzadeł z niestabilnością stawu,
– uszkodzenia chrzęstne,
– patologie ścięgien.

Każde z tych następstw urazu wymaga innej procedury. Część z nich można leczyć zachowawczo, jednak bardzo często wymagana jest interwencja chirurgiczna.

W ostatnim czasie zauważamy znaczny rozwój chirurgii małoinwazyjnej. Nasz zespół skupia się przede wszystkim na technice artroskopii i chirurgii stawu skokowo, co pozwala na zmniejszenie urazu operacyjnego i możliwych powikłań.

Najnowsze implanty umożliwiają zespolenie złamania kości stopy i stawu skokowego w sposób najbardziej oddający warunki anatomiczne, co daje szansę na pełny powrót do zdrowia i sprawności sportowej.

Uszkodzenia wewnątrz stawu skokowego wymagają oceny z użyciem techniki artroskopii, która w zależności od miejsca zmiany lub uszkodzenia daje nam dostęp do każdej strony stawu.

Dzięki tej metodzie jesteśmy w stanie przez przysłowiową „dziurkę od klucza” przeanalizować, a następnie usunąć m.in.:

– ciała wolne,
– fragmenty uszkodzonych więzadeł,
– przerośniętą błonę maziową w przypadku wysięków, gangliony,
– wyrośla kostne ograniczające ruchomość, konfliktujące się z innymi strukturami.

Przy uszkodzeniach chrząstki oceniamy uraz i przygotowujemy miejsce ubytku celem pokrycia go membraną. Bardzo często śródoperacyjnie używamy komórek macierzystych lub linii komórek chrzęstnych.

W przypadku niestabilności stawu lub urazowego uszkodzenia więzadeł w ostrych stanach zespalamy ich struktury. Gdy uraz powstał dużo wcześniej, jest rozległy lub dochodzi do przewlekłej niestabilności, konieczna jest rekonstrukcja więzadeł. Rekonstrukcja więzadeł stawu skokowego wykonywana jest przez naszych specjalistów w technice INSERT. To anatomiczna forma odtwarzania tych struktur, co pozwala uzyskać bardzo dobre efekty funkcjonalne.

Specjaliści

Patryk Tokłowicz

Ortopeda

Patryk Tokłowicz jest specjalistą dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu, specjalizującym się w chorobach kolana, stopy i urazach sportowych. Jest chirurgiem, który zajmuje się na co dzień leczeniem operacyjnym stawu kolanowego.

Andrzej Kolerski

Ortopeda

Andrzej Kolerski jest specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Leczy urazy i choroby stawu kolanowego techniką artroskopową i otwartą wraz z zabiegami rekonstrukcyjnymi. Zajmuję się także chorobami i urazami stopy, barku i ręki.

Jarosław Fajga

Ortopeda

Jarosław Fajga jest specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Specjalizuje się w leczeniu chorób i urazów stawu kolanowego najnowszymi metodami, głównie artroskopowymi. Jego zainteresowania dotyczą również chirurgii urazowej, ortopedii stopy, barku i dłoni.

Maciej Bugajenko

Ortopeda

Maciej Bugajenko jest specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Główne zainteresowania doktora Bugajenki to chirurgia ręki z elementami chirurgii rekonstrukcyjnej, endoprotezoplastyka stawu kolanowego i biodrowego, artroskopia stawu kolanowego oraz operacyjne leczenie obrażeń narządu ruchu.

Cennik

UsługaCena
Konsultacja ortopedyczna - kwalifikacja do zabiegu200 zł
Artroskopia stawu skokowego - zabieg operacyjny w warunkach szpitalnych wykonujemy w Klinice Orthos w Komorowicach. Ostateczny koszt zabiegu uzależniony jest od jego zakresu, ustalany na konsultacjiod 6500 zł
Artroskopia stawu skokowego z resekcją ganglionówod 6700 zł
Artroskopia stawu skokowego z zaopatrzeniem ostrego uszkodzenia ATFL i/ lub CFLod 9500 zł plus koszt implantów
Artroskopia z rekonstrukcją anatomiczną INSERT ATFL i/ lub CFLod 12000 zł
Artroskopia stawu skokowego z zabiegiem naprawczym innych więzadeł od 7500 zł plus koszt implantów
Ponad 1500 pozytywnych opinii

Używamy plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.