Pracownia RTG

Nasza pracownia dysponuje nowym, cyfrowym aparatem RTG Moviplan 800. W naszym Centrum we Wrocławiu, jako jedni z nielicznych w tym mieście, mamy możliwość wykonania zdjęcia RTG pomiarowego obejmującego cały kręgosłup lub całe kończyny dolne.

 

RTG pomiarowe kończyn dolnych przedstawia obraz od stawów skokowych aż do talerzy kości biodrowych. Pozwala to na dokładną ocenę wad rozwojowych lub nabytych, skrótów (nieprawidłowego ustawienia miednicy) oraz ewentualnych deformacji i skrótów kończyn za pomocą jednego zdjęcia. Zalecane przy większości zabiegów endoplastycznych- endoprotezy stawów biodrowych lub kolanowych oraz osteotomii.

 

 

Badanie RTG pomiarowe kręgosłupa precyzyjnie określa skrzywienia kręgosłupa oraz inne nieprawidłowości ze strony układu kostnego. Wykazuje wady kręgosłupa jak skolioza, kifoza, lordoza, zniekształcenia kręgów czy kontrola po zabiegach leczenia kręgosłupa.

 

 

 

Oczywiście wykonujemy również tradycyjne badania RTG, m.in. klatki piersiowej, klatki piersiowej porównawcze po przebytym Covid-19,  jamy brzusznej, zatok. W przypadku badań obrazowych narządu ruchu realizujemy zarówno projekcje podstawowe, uzupełniające, jak i projekcje czynnościowe.

Wykonujemy również badania kończyn RTG w pełnym obciążeniu – na stojąco, aby sprawdzić układ kostny w jego fizjologicznym położeniu, a nie w pozycji leżącej.

Przygotowanie do badania:

W RTG jednymi z nielicznych badań wymagających wcześniejszego przygotowania są prześwietlenia kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego i jamy brzusznej. W celu uzyskania dokładnego obrazu przed wykonaniem badania należy usunąć z przewodu pokarmowego gazy, co zagwarantuje dokładniejszą diagnozę i wysoką jakość obrazu radiologicznego.

Badanie RTG wykorzystuje technikę opartą na promieniowaniu rentgenowskim. Po przeniknięciu przez ciało pacjenta promieniowanie rejestrowane jest na specjalnych detektorach w celu uzyskania zdjęcia RTG. Badanie służy głównie do oceny układu
kostno – szkieletowego. Ze względu na szkodliwe działanie promieniowania rentgenowskiego na organizm ogranicza się je do minimum. Stąd też do wykonania badania wymagane jest skierowanie od lekarza. 

Cennik

Zdjęcie RTGCena (PLN)
ZDJĘCIA POMIAROWE
Pomiarowe kończyn dolnych AP200,-
Pomiarowe kręgosłupa AP150,-
Pomiarowe kręgosłupa bok150,-
Pomiarowe kręgosłupa AP + bok220,-
Opis zdjęcia pomiarowego80,-
KOŃCZYNA GÓRNA
(palce, ręka, nadgarstek, łokieć, przedramię, ramię, bark)
1 projekcja60,-
2 projekcje80,-
3-4 projekcje100,-
5 projekcji (lub więcej)160,-
KOŃCZYNA DOLNA
(palce, stopa, pięta, staw skokowy, podudzie, kolano, udo)
1 projekcja60,-
2 projekcje80,-
3-4 projekcje100,-
5 projekcji (lub więcej)160,-
MIEDNICA
(miednica, biodra, talerz kości biodrowej)
1 projekcja80,-
2 projekcje100,-
3-4 projekcje140,-
5 projekcji (lub więcej)160,-
KRĘGOSŁUP
(kręgosłup C, TH, LS, kość krzyżowa, kość guziczna)
1 projekcja80,-
2 projekcje100,-
3-4 projekcje140,-
5 projekcji (lub więcej)170,-
KLATKA PIERSIOWA
(klatka piersiowa, żebra, mostek, obojczyki)
1-2 projekcje80,-
3-4 projekcje150,-
5 projekcji (lub więcej)180,-
CZASZKA
1-2 projekcje90,-
3-4 projekcje150,-
5 projekcji (lub więcej)180,-
PROJEKCJE ROZSZERZONE
(Salzman, Zanc, Rosenberg, Merchant, Coyle, Mortis itp.)
1-2 projekcje50,-
Ponad 1500 pozytywnych opinii

Używamy plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.