Poradnia leczenia powikłań pocovidowych

Skuteczne leczenie powikłań pocovidowych w naszym Centrum?
Tak, to jak najbardziej możliwe!

Nasz specjalista, wrocławski neurolog dr n. med. Konrad Gorzelnik zajmuje się niwelowaniem, a także leczeniem uciążliwych dolegliwości po przebytym Covid-19.

W ostatnich miesiącach zauważalną grupę pacjentów stanowią osoby zgłaszające się z powodu powikłań po przebytym Covid-19. Ta nowa i wciąż jeszcze poznawana choroba okazuje się często uszkadzać układ nerwowy, prowadząc m.in. do zaburzeń funkcji poznawczych, co określane jest jako  tzw. mgła covidowa. Objawy uszkodzenia układu nerwowego mogą pojawić się, nawet jeśli przebieg infekcji Covid-19 był dość łagodny. Osoby dotknięte tą przypadłością uskarżają się na liczne dolegliwości związane z zaburzoną pracą mózgu: m.in. problemami z koncentracją, zaburzeniami pamięci lub problemami z wysławianiem się. Dolegliwości te potrafią być na tyle silne, że utrudniają pracę zawodową oraz codziennie funkcjonowanie. Co istotne, u części chorych, mimo upływu nawet wielu miesięcy od zachorowania na Covid-19, objawy mgły mózgowej wydają się nie ustępować lub ustępują one jedynie częściowo.

Zaburzeniom pracy mózgu towarzyszą często inne uciążliwe dolegliwości spowodowane przebytą infekcją Covid-19. Są to bóle mięśni, drętwienia i parastezje, zaburzenia snu, bóle głowy, czy uczucie przewlekłego zmęczenia. Wielu pacjentów po przebytym Covid-19 uskarża się także na zaburzenia węchu i smaku. Objawy te mogą występować zarówno pod postacią częściowej lub całkowitej utraty zmysłu powonienia, jak i w formie odczuwania nieprawidłowych zapachów/smaków (przy czym zazwyczaj są to zapachy/smaki określane jako nieprzyjemne – np. woń spalenizny).

U znacznej części pacjentów można na szczęście uzyskać trwałą poprawę. Odpowiednio dobrane leki mogą zmniejszyć, a nawet całkowicie wyeliminować odczuwane przez chorych zaburzenia pracy mózgu. W przypadku zaburzeń węchu pomocne są także metody tzw. treningu węchu.

W naszym Centrum istnieje możliwość wykonania kontrolnego zdjęcia RTG klatki piersiowej po przebytym COVID-19

Specjaliści

Konrad Gorzelnik

Neurolog

Konrad Gorzelnik jest specjalistą chorób układu nerwowego. W swojej codziennej praktyce zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem chorych z najbardziej złożonymi problemami neurologicznymi.

Izabela Puzoń

Neurolog

Absolwentka wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Posiada duże doświadczenie w dziedzinie neurologii. Swoje umiejętności rozwijała również podczas kilkuletniej pracy na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz w placówkach Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Dzięki pracy na różnych płaszczyznach doktor Puzoń zapewnia pacjentom kompleksową opiekę oraz skuteczny powrót do zdrowia.

Cennik

UsługaCena
Konsultacja pierwszorazowa 250 zł
Konsultacja - kolejna wizyta 190 zł
Konsultacja on-line150 zł
Ponad 1500 pozytywnych opinii

Używamy plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.