Artroskopia stawu ramiennego

Uszkodzenia wewnątrzstawowe o różnym nasileniu oraz przewlekłe dolegliwości bólowe stawu ramiennego mogą nie tylko ograniczać funkcje samego stawu, ale nawet całej kończyny górnej. Dlatego też nierzadko wymagają działania chirurgicznego w postaci m.in. artroskopii stawu ramiennego.

 

 

Artroskopia stawu ramiennego to zabieg operacyjny, który powinien być poprzedzony:

– wywiadem z pacjentem,
– badaniem fizykalnym,
– badaniami obrazowymi USG, MR (rezonansem magnetycznym), artro MR, które w połączeniu z doświadczeniem pozwalają zakwalifikować Pacjenta do tej techniki operacyjnej.

Dzięki artroskopii uszkodzenia śródoperacyjne są niewielkie, pozwalają na zminimalizowanie powikłań i stosunkowo szybki powrót do aktywności zawodowej i sportowej. Sam zabieg
Przez pozostałe nacięcia wprowadza się narzędzia i implanty, dzięki którym wykonujemy zabiegi naprawcze.

Do najczęstszych wskazań do zabiegu należą:

– uszkodzenie ścięgien stożka rotatorów,
– uszkodzenie obrąbka stawowego,
– niestabilność stawu ramiennego,
– uszkodzenia SLAP,
– zapalenie kaletki podbarkowej,
– niestabilność ścięgna głowy długiej bicepsa i jego patologie,
– uszkodzenie stawu barkowo-obojczykowego ACJ,
– zmiany zwyrodnieniowe stawu barkowo-obojczykowego i łopatkowo-ramiennego.

Specjaliści

Patryk Tokłowicz

Ortopeda

Patryk Tokłowicz jest specjalistą w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu, specjalizującym się w chorobach kolana, stopy i urazach sportowych. Jest chirurgiem, który zajmuje się na co dzień leczeniem operacyjnym stawu kolanowego.

Bartosz Gaj

Ortopeda

Bartosz Gaj jest specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Interesuje się medycyną sportową, jest również doskonałym ultrasonografistą w zakresie ortopedii wykonując USG stawów oraz USG bioderek dzieci.

Konrad Wodzisławski

Ortopeda

Konrad Wodzisławski jest specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Jego główne zainteresowania to chirurgia małoinwazyjna i artroskopowa stawów kolanowych i ramiennych, diagnostyka i leczenie urazów sportowych oraz leczenie zmian zwyrodnieniowych stawów biodrowych i kolanowych.

Piotr Dałek

Ortopeda

Piotr Dałek jest rezydentem Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym. Pasjonuje się badaniem narządu ruchu przy pomocy aparatu USG. Konsultacje ortopedyczne udziela osobom dorosłym.

Łukasz Dziadkiewicz

Ortopeda

Łukasz Dziadkiewicz jest specjalistą w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Specjalizuje się w leczeniu urazów sportowych, chirurgii artroskopowej barku i kolana oraz endoprotetyką stawu biodrowego. Zajmuje się również leczeniem pacjentów z bólami kręgosłupa.

Paweł Graczyk

Ortopeda

Paweł Graczyk jest specjalistą ortopedii i traumatologii ruchu. Główny temat zainteresowań doktora to kontuzje stawu kolanowego oraz stopy, szczególnie w sporcie. Interesuje się również leczeniem ostrych i przewlekłych zaburzeń narządu ruchu, w szczególności związanych ze sportem.

Dominik Orzechowski

Ortopeda

Dominik Orzechowski jest specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Główny obszar jego zainteresowań to chirurgia ortopedyczna kończyny dolnej - ze stawem biodrowym włącznie, chirurgia urazowa narządu ruchu - kończyna górna i dolna.

Cennik

UsługaCena
Konsultacja ortopedyczna - kwalifikacja do zabiegu200 zł
Artroskopia barku z leczeniem stenozy podbarkowej- zabieg wykonywany w warunkach szpitalnych w Klinice Othos w Komorowicach. Ostateczny koszt zabiegu ustalany jest na konsultacji.od 8000 zł plus koszt implantów
Artroskopowa rekonstrukcja stożka rotatorów i odbarczenie ciasnoty podbarkowejod 9800 zł plus koszt implantów
Szycie/rekonstrukcja obrąbka stawu barkowegood 9900 zł plus koszt implantów
Rekonstrukcja AC (wielozrostu barkowo-obojczykowego)od 8000 zł plus koszt implantów
Ponad 1500 pozytywnych opinii

Używamy plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.