Chirurgia ścięgna Achillesa

Kontuzje ścięgna Achillesa są jednymi z najbardziej uciążliwych. Wszystko dlatego, że Achilles jest największym i najmocniejszym ścięgnem w ciele człowieka. W trakcie dynamicznego biegu potrafi przyjąć obciążenie wynoszące nawet do 9000N. Jego struktura składa się w 98 procentach masy kolagenowej i tylko w 2 procentach z komórek.

U dzieci najczęstszą patologią związaną ze ścięgnem Achillesa, jest przykurcz. W wielu przypadkach już sama rehabilitacja jest skuteczna, jednak czasem wymagana jest interwencja chirurgiczna w postaci jego wydłużenia. Koszt operacji zaczyna się od 5 tys. złotych, ale daje ona spektakularne rezultaty i niezwykłą ulgę.

Natomiast u młodych dorosłych dolegliwości ze strony ścięgna Achillesa są związane z jego mechanicznym uszkodzeniem. Złotym standardem jest chirurgiczne zespolenie. Obecnie dominuje technika małoinwazyjna, pozwalająca na zespolenie przez niewielkie nacięcie. W przypadku bardziej zaawansowanych, przedawnionych uszkodzeń konieczne jest wykonanie rekonstrukcji ścięgna Achillesa. Do tego celu wykorzystujemy wcześniej pobrane ścięgno mięśnia podeszwowego lub półścięgnistego.

Pacjenci w starszym wieku, w tym obszarze najczęściej zmagają się ze zmianami zwyrodnieniowymi ścięgna i deformacją „zakotwiczenia” do kości piętowej. Wówczas, gdy nie pacjent nie odczuwa poprawy po leczeniu zachowawczym, kwalifikujemy go do leczenia operacyjnego. Zabieg polega na resekcji zmian wyrośli kostnych pięty i zmiany miejsca przyczepu ścięgna. W tym celu używamy zestawu implantów biodegradowalnych.

Specjaliści

Patryk Tokłowicz

Ortopeda

Patryk Tokłowicz jest specjalistą w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu, specjalizującym się w chorobach kolana, stopy i urazach sportowych. Jest chirurgiem, który zajmuje się na co dzień leczeniem operacyjnym stawu kolanowego.

Bartosz Gaj

Ortopeda

Bartosz Gaj jest specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Interesuje się medycyną sportową, jest również doskonałym ultrasonografistą w zakresie ortopedii wykonując USG stawów oraz USG bioderek dzieci.

Konrad Wodzisławski

Ortopeda

Konrad Wodzisławski jest specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Jego główne zainteresowania to chirurgia małoinwazyjna i artroskopowa stawów kolanowych i ramiennych, diagnostyka i leczenie urazów sportowych oraz leczenie zmian zwyrodnieniowych stawów biodrowych i kolanowych.

Piotr Dałek

Ortopeda

Piotr Dałek jest rezydentem Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym. Pasjonuje się badaniem narządu ruchu przy pomocy aparatu USG. Konsultacje ortopedyczne udziela osobom dorosłym.

Paweł Graczyk

Ortopeda

Paweł Graczyk jest specjalistą ortopedii i traumatologii ruchu. Główny temat zainteresowań doktora to kontuzje stawu kolanowego oraz stopy, szczególnie w sporcie. Interesuje się również leczeniem ostrych i przewlekłych zaburzeń narządu ruchu, w szczególności związanych ze sportem.

Dominik Orzechowski

Ortopeda

Dominik Orzechowski jest specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Główny obszar jego zainteresowań to chirurgia ortopedyczna kończyny dolnej - ze stawem biodrowym włącznie, chirurgia urazowa narządu ruchu - kończyna górna i dolna.

Cennik

Cena
Konsultacja ortopedyczna - kwalifikacja do zabiegu200 zł
Szycie ścięgna Achillesa- zabieg przeprowadzany w warunkach szpitalnych kliniki Orthosod 5700 zł
Przezskórne wydłużenie ścięgna Achillesa wg Hooke'a- jednostronneod 6000 zł
Przezskórne wydłużenie ścięgna Achillesa wg Hooke'a- obustronneod 7500 zł plus koszt implantów
Reinsercja przyczepu Achillesa z osteotomią piętyod 8000 zł plus koszt implantów
Ponad 1500 pozytywnych opinii

Używamy plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.