Korekcja palucha koślawego- hallux

Stopy są naszym fundamentem, zapewniają nam możliwość przemieszczania się i stania. Postawa dwunożna wymaga od naszych stóp perfekcyjnego działania i powoduje znaczne ich przeciążenie. Nadwaga, źle dobrane obuwie, długotrwała pozycja stojąca, przeciążenia sportowe powodują ich deformację, a ta wpływa na inne stawy.

 

 

Najczęstszym problemem z jakim zgłaszają się pacjenci wymagający leczenia operacyjnego jest deformacja koślawa palucha. Bardzo bolesna i nieestetyczna zmiana. Najczęściej powstająca w przebiegu innych deformacji i będąca ich skutkiem. W literaturze można znaleźć około 50 technik operacyjnych z powodu różnorodności wady. Naszą maksymą jest by dobierać technikę operacyjną do wady, a nie na odwrót. Każda wada jest inna i wymaga innego, indywidualnego podejścia i planowania przedoperacyjnego.

Zabieg w bardzo ogólnym rozumieniu polega na korekcji ustawienia palucha poprzez „przecięcie” jednej kości śródstopia w odpowiednim miejscu, korekcji tkanek miękkich: ścięgien, torebki stawowej, trzeszczek. Niekiedy konieczne jest wykonanie osteotomii paliczka i/lub usztywnienie stawu. Przecięte kości zespala się implantami wykonanymi z tytanu i w miarę możliwości nie wymagającego usunięcia. Dzięki temu pacjent nie wymaga unieruchomienia w opatrunku gipsowym.

Specjaliści

Patryk Tokłowicz

Ortopeda

Patryk Tokłowicz jest specjalistą w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu, specjalizującym się w chorobach kolana, stopy i urazach sportowych. Jest chirurgiem, który zajmuje się na co dzień leczeniem operacyjnym stawu kolanowego.

Bartosz Gaj

Ortopeda

Bartosz Gaj jest specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Interesuje się medycyną sportową, jest również doskonałym ultrasonografistą w zakresie ortopedii wykonując USG stawów oraz USG bioderek dzieci.

Konrad Wodzisławski

Ortopeda

Konrad Wodzisławski jest specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Jego główne zainteresowania to chirurgia małoinwazyjna i artroskopowa stawów kolanowych i ramiennych, diagnostyka i leczenie urazów sportowych oraz leczenie zmian zwyrodnieniowych stawów biodrowych i kolanowych.

Piotr Dałek

Ortopeda

Piotr Dałek jest rezydentem Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym. Pasjonuje się badaniem narządu ruchu przy pomocy aparatu USG. Konsultacje ortopedyczne udziela osobom dorosłym.

Łukasz Dziadkiewicz

Ortopeda

Łukasz Dziadkiewicz jest specjalistą w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Specjalizuje się w leczeniu urazów sportowych, chirurgii artroskopowej barku i kolana oraz endoprotetyką stawu biodrowego. Zajmuje się również leczeniem pacjentów z bólami kręgosłupa.

Paweł Graczyk

Ortopeda

Paweł Graczyk jest specjalistą ortopedii i traumatologii ruchu. Główny temat zainteresowań doktora to kontuzje stawu kolanowego oraz stopy, szczególnie w sporcie. Interesuje się również leczeniem ostrych i przewlekłych zaburzeń narządu ruchu, w szczególności związanych ze sportem.

Dominik Orzechowski

Ortopeda

Dominik Orzechowski jest specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Główny obszar jego zainteresowań to chirurgia ortopedyczna kończyny dolnej - ze stawem biodrowym włącznie, chirurgia urazowa narządu ruchu - kończyna górna i dolna.

Cennik

UsługaCena
Konsultacja ortopedyczna - kwalifikacja do zabiegu200 zł
Korekcja palucha koślawego - zabieg operacyjny w warunkach szpitalnych wykonujemy w Klinice Orthos w Komorowicach. Ostateczny koszt zabiegu uzależniony jest od jego zakresu, ustalany na konsultacji.od 4900 zł plus koszt implantów
Korekcja palucha koślawego z palcem młotkowatymod 6300 zł plus koszt implantów
Korekcja palucha koślawego z korekcją płaskostopiaod 8000 zł plus koszt implantów
Osteotomie okolicy stopyod 8000 zł plus koszt implantów
Ponad 1500 pozytywnych opinii

Używamy plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.